NavigaceAntikoncepce

V naší gynekologické ordinaci máme aktuální přehled o veškeré antikoncepci na našem trhu včetně cen, které denně monitorujeme.

Nabídka služby naší gynekologické ordinace

Nabízíme možnost zaslání elektronického receptu na Vaší antikoncepci www.gynlink.cz/antikoncepce  

(tuto službu mohou využít i ženy, které nejsou v naší gynekologické ordinaci registrovány)

Užitečné informace

   -   Kombinovaná hormonální antikoncepce (pilulky, vaginální kroužek, transdermální náplast) je pouze na lékařský recept a není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Obsahuje dva druhy hormonů, estrogen a progestin. Liší se dávkou estrogenu, která se pohybuje od 15µg do 50 µg v jedné pilulce a liší se typem progestinu (11 typů), které mají mezi sebou mírně odlišné účinky. Ceny se pohybují za tříměsíční balení od 280,0 Kč do 1 210,0 Kč.

   -   hormonální nitroděložní tělíska. Délka užití je 5 let nebo 3 roky. Hormon neovlivňuje celý organismus, ale působí lokálně na sliznici děložní. Tělíska jsou velmi komfortní, menstruační krvácení je obvykle krátké a slabé. 

   -   nehormonální nitroděložní tělíska. Neobsahují hormon, obsahují různé kovy, menstruace je u nich obvykle silnější a delší, užívají se většinou 5 let.

Nejsou na trhu k dispozici pro výskyt řady nežádoucích účinků. 

Jediný volně prodejný antikoncepční přípravek Pharmatex je vysoce spolehlivá antikoncepce (Pearl index 0,68 - 2,6), není na předpis a neobsahuje hormony. Jedná se o lokální chemickou antikoncepci založenou na znehybnění spermií v ejakulátu. Pharmatex navíc spolehlivě účinkuje proti bakteriím, které způsobují běžné vaginální záněty. Účinkuje také na pohlavně přenosné nemoci, jaké jsou např. chlamydiové infekce, kapavka, syfilis, trichomoniáza, genitální herpes. Při použití podle návodu se jeho spolehlivost blíží hormonální antikoncepci. Doporučuje se v plodném období zvýšit spolehlivost kondomem. Pharmatex obsahuje 1,2% benzalkonium chloridu a nejčastěji je k sehnání ve formě vaginální globule nebo vaginálního krému.

Pharmatex je metodou volby pro ženy s vysokým rizikem pohlavně přenosných infekcí, pro ženy, které nemohou nebo nechtějí užívat hormonální antikoncepci, pro ženy s nižší frekvencí pohlavního styku, ale současně je bezpečnou a účinnou variantou před otěhotněním pro všechny ženy. Pharmatex nepoškozuje poševní sliznici, má lubrikační schopnost a lze ho užívat současně s kondomem.

O pravidlech aplikace a zásadách užívání přípravku Pharmatex se informujte v lékárnách.

Nemáte-li svého obvodního gynekologa, rádi o Vás budeme pečovat v naší gynekologické ordinaci Gynclin. 

Objednejte se online nebo se objednejte na telefonním čísle (+420) 266 010 292.

Ordinační hodiny.