eRecept na antikoncepci z pohodlí vašeho domova. Naše služba Gynlink je k dispozici 24 hodin denně. Do hodiny máte recept ve vaší e-mailové schránce.

Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova do 24 hodin. Více zde.

 decoding

Jednou z poskytovaných služeb gynekologického centra Gynclin je poradenství a aplikace antikoncepce. Jsme připraveni zodpovědět vám veškeré dotazy a doporučit ideální řešení. Máme přehled o všech typech antikoncepce na našem trhu a denně monitorujeme jejich ceny.

Často se setkáváme s otázkou, zda je vždy nutné s žádostí o nový recept navštívit gynekologické centrum osobně. Odpověď? Není. U nás nabízíme možnost zaslání elektronického receptu přes www.gynlink.cz/antikoncepce . Velkou výhodou je, že tuto službu mohou využít i ženy, které nejsou v naší gynekologické ordinaci registrovány.

Naše služby

Na následujících řádcích bychom vás rádi seznámili se službami v našem gynekologickém centru.

  • Našim klientkám nabízíme antikoncepci vhodnou nejen svým složením, ale i cenou.
  • Poučíme vás o příznivých a nežádoucích účincích antikoncepce. Více se dozvíte na Rada a poučení lékaře HAKRada a poučení lékaře gestag antikoncepce.
  • Poradíme vám, kdy antikoncepci začít užívat, jak ji užívat a seznámíme vás i s alternativními režimy užívání.
  • Pokud se rozhodnete pro nitroděložní tělísko, zavedeme vám jej přímo v ordinaci.
  • Nabízíme alternativní řešení antikoncepce v případech, u kterých je užívání hormonální antikoncepce spojeno se zdravotními riziky. Zdravotní rizika najdete v seznamu Kontraindikace.
  • Poradíme, jak odsunout menstruaci pomocí antikoncepce. Více se dočtete zda www.gynlink.cz/oddalení

Jaké jsou druhy antikoncepce?

Kombinovaná hormonální antikoncepce

Kombinovaná hormonální antikoncepce (pilulky, vaginální kroužek, transdermální náplast) je pouze na lékařský recept a není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Obsahuje dva druhy hormonů – estrogen a progestin. Liší se dávkou estrogenu, která se pohybuje od 15µg do 50 µg v jedné pilulce a liší se typem progestinu (11 typů), které mají mezi sebou mírně odlišné účinky. Ceny za tříměsíční balení se pohybují od 280,0 Kč do 1 210,0 Kč.

Nitroděložní tělíska

Hormonální nitroděložní tělíska – Délka užití je 5 let nebo 3 roky. Hormon neovlivňuje celý organismus, ale působí lokálně na sliznici děložní. Tělíska jsou velmi komfortní, menstruační krvácení je obvykle krátké a slabé. 

Nehormonální nitroděložní tělíska – Neobsahují hormon, obsahují různé kovy, menstruace je u nich obvykle silnější a delší, užívají se většinou 5 let.

Implantáty

Nejsou na trhu k dispozici kvůli četnému výskytu nežádoucích účinků. 

Lokální chemická antikoncepce

Jediný volně prodejný antikoncepční přípravek Pharmatex je vysoce spolehlivá antikoncepce (Pearl index 0,68 – 2,6), není na předpis a neobsahuje hormony. Jedná se o lokální chemickou antikoncepci založenou na znehybnění spermií v ejakulátu. Pharmatex navíc spolehlivě účinkuje proti bakteriím, které způsobují běžné vaginální záněty. Účinkuje také na pohlavně přenosné nemoci, jaké jsou např. chlamydiové infekce, kapavka, syfilis, trichomoniáza, genitální herpes. Při použití podle návodu se jeho spolehlivost blíží hormonální antikoncepci. V plodném období se doporučuje zvýšit spolehlivost kondomem. Pharmatex obsahuje 1,2% benzalkonium chloridu a nejčastěji je k sehnání ve formě vaginální globule nebo vaginálního krému.

Pharmatex je vhodnou volbou pro ženy s vysokým rizikem pohlavně přenosných infekcí, pro ženy, které nemohou nebo nechtějí užívat hormonální antikoncepci a ženy s nižší frekvencí pohlavního styku. Současně se jedná o bezpečnou a účinnou variantou před otěhotněním pro všechny ženy. Pharmatex nepoškozuje poševní sliznici, má lubrikační schopnost a lze jej užívat současně s kondomem.

O pravidlech aplikace a zásadách užívání přípravku Pharmatex se informujte v lékárnách.

Nebojte se na nás obrátit i v souvislosti s postkoitální antikoncepcí. Nabízíme zaslání elektronického receptu na postkoitální antikoncepci pomocí SMS a e-mailu na našem portálu www.gynlink.cz./postkoitalni.

Máte další otázky týkající se antikoncepce? Neváhejte se na nás obrátit v našem gynekologickém centru.

 decoding  decoding  decoding  decoding  decoding

Objednávejte se, prosím, výhradně přes náš online servis.

+420 266 010 292