Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova. Naše služba Gynlink je k dispozici 24 hodin denně. Do hodiny máte recept ve vaší e-mailové schránce.

Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova do 24 hodin. Více zde.

Antikoncepce: Co je třeba znát?

Jednou z poskytovaných služeb gynekologického centra Gynclin je poradenství a aplikace antikoncepce. Jsme připraveni zodpovědět vám na veškeré vaše dotazy a doporučit vám ideální řešení. Máme aktuální přehled o veškerých typech antikoncepce na našem trhu a denně monitorujeme jejich ceny.

Často se setkáváme s otázkou, zda je vždy nutné s žádostí o nový recept navštívit gynekologické centrum osobně. Odpověď? Není. U nás nabízíme možnost zaslání elektronického receptu na vaši antikoncepci přes www.gynlink.cz/antikoncepce . Velkou výhodou je, že tuto službu mohou využít i ženy, které nejsou v naší gynekologické ordinaci registrovány.

Naše služby

Následujícími řádky bychom vás rádi seznámili se službami v našem gynekologickém centru.

  • Našim klientkám nabízíme antikoncepci vhodnou nejen svým složením, ale i cenou.
  • Poučíme vás o příznivých a nežádoucích účincích antikoncepce. Více se dozvíte na Rada a poučení lékaře HAKRada a poučení lékaře gestag antikoncepce.
  • Poradíme vám, kdy antikoncepci začít užívat, jak ji užívat a seznámíme vás i s alternativními režimy užívání.
  • Pokud se rozhodnete pro nitroděložní tělísko, zavedeme vám jej přímo v ordinaci.
  • Nabízíme alternativní řešení antikoncepce v případech, kde je zdravotní riziko užívání hormonální antikoncepci. Zdravotní rizika najdete v seznamu Kontraindikace.
  • Poradíme, jak odsunout menstruaci pomocí antikoncepce. Více se dočtete zda www.gynlink.cz/oddalení

Jaké jsou druhy antikoncepce?

Kombinovaná hormonální antikoncepce

Kombinovaná hormonální antikoncepce (pilulky, vaginální kroužek, transdermální náplast) je pouze na lékařský recept a není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Obsahuje dva druhy hormonů – estrogen a progestin. Liší se dávkou estrogenu, která se pohybuje od 15µg do 50 µg v jedné pilulce a liší se typem progestinu (11 typů), které mají mezi sebou mírně odlišné účinky. Ceny se pohybují za tříměsíční balení od 280,0 Kč do 1 210,0 Kč.

Nitroděložní tělíska

Hormonální nitroděložní tělíska – Délka užití je 5 let nebo 3 roky. Hormon neovlivňuje celý organismus, ale působí lokálně na sliznici děložní. Tělíska jsou velmi komfortní, menstruační krvácení je obvykle krátké a slabé. 

Nehormonální nitroděložní tělíska – Neobsahují hormon, obsahují různé kovy, menstruace je u nich obvykle silnější a delší, užívají se většinou 5 let.

Implantáty

Nejsou na trhu k dispozici kvůli výskytu řady nežádoucích účinků. 

Lokální chemická antikoncepce

Jediný volně prodejný antikoncepční přípravek Pharmatex je vysoce spolehlivá antikoncepce (Pearl index 0,68 – 2,6), není na předpis a neobsahuje hormony. Jedná se o lokální chemickou antikoncepci založenou na znehybnění spermií v ejakulátu. Pharmatex navíc spolehlivě účinkuje proti bakteriím, které způsobují běžné vaginální záněty. Účinkuje také na pohlavně přenosné nemoci, jaké jsou např. chlamydiové infekce, kapavka, syfilis, trichomoniáza, genitální herpes. Při použití podle návodu se jeho spolehlivost blíží hormonální antikoncepci. Doporučuje se v plodném období zvýšit spolehlivost kondomem. Pharmatex obsahuje 1,2% benzalkonium chloridu a nejčastěji je k sehnání ve formě vaginální globule nebo vaginálního krému.

Pharmatex je metodou volby pro ženy s vysokým rizikem pohlavně přenosných infekcí, pro ženy, které nemohou nebo nechtějí užívat hormonální antikoncepci, pro ženy s nižší frekvencí pohlavního styku, ale současně je bezpečnou a účinnou variantou před otěhotněním pro všechny ženy. Pharmatex nepoškozuje poševní sliznici, má lubrikační schopnost a lze ho užívat současně s kondomem.

O pravidlech aplikace a zásadách užívání přípravku Pharmatex se informujte v lékárnách.

Nebojte se na nás obrátit i v souvislosti s postkoitální antikoncepcí. Nabízíme zaslání elektronického receptu na postkoitální antikoncepci pomocí SMS a emailu na našem portálu www.gynlink.cz./postkoitalni.

Máte další otázky týkající se antikoncepce? Neváhejte se na nás obrátit v našem gynekologickém centru.

 data-srcset  data-srcset  data-srcset  data-srcset  data-srcset
Spolupracujeme

Objednávejte se, prosím, výhradně přes náš online servis. Pro další informace volejte nebo pište:

+420 266 010 292