eRecept na antikoncepci z pohodlí vašeho domova. Naše služba Gynlink je k dispozici 24 hodin denně. Do hodiny máte recept ve vaší e-mailové schránce.

Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova do 24 hodin. Více zde.

Rakovina děložního čípku

Co je to virus HPV

Lidský papilomavirus (HPV) je nejrozšířenější sexuálně přenosná infekce a týká se mužů i žen. Je to rakovinotvorný virus, který způsobuje předrakovinové změny a rakovinu děložního čípku, rakovinu pochvy, zevních rodidel, řitního otvoru a genitální bradavice. Přenáší se nejen pohlavním stykem, ale také pouhým mazlením či intimním kontaktem.

Většina nakažených nejeví žádné příznaky infekce. K nákaze dochází zpravidla velmi brzy po začátku sexuálního života.

Rakovina děložního čípku byla v roce 2021 třetí nejčastější rakovinou u žen ve věku 15–44 let.

Prevence proti viru HPV

Léčba proti tomuto viru neexistuje, ale lze se před ním chránit očkováním. Preventivní očkování vakcínou Gardasil®9 účinně chrání před devíti typy papilomaviru. Aplikace je ideální ještě před začátkem sexuálního života, ale účinnost vakcíny Gardasil®9 je prokázána i po jeho zahájení.

Látka se podává injekčně ve dvou nebo třech dávkách a je vázána na lékařský předpis. Pro dívky a chlapce od třináctého do čtrnáctého roku věku je vakcína plně hrazena z prostředků zdravotní pojišťovny. Očkovat se mohou ale i ženy a muži v dospělém věku.

Pokud je dotyčný nakažen jedním typem virusu HPV, očkování ho může ochránit před dalšími osmi typy. Stejně jako všechny ostatní očkovací látky, tak i Gardasil®9 nemusí plně ochránit každého.

Pravidelná preventivní prohlídka

Důležité je však brát na vědomí, že očkování nenahrazuje pravidelnou preventivní gynekologickou prohlídku, zahrnující tzv. cervikální screening, kterou je nutné absolvovat jednou ročně.

Probíhající slevová akce na očkování

Připravili jsme si pro Vás jedinečnou nabídku. Běžná cena je 4 500,- Kč za jednu dávku očkování. Kompletní vakcinace tedy vyjde v závislosti na věku očkovaného na 13 500,- Kč. Nyní však můžete využít do konce dubna slevovou akci naší kliniky, v rámci které nabízíme jednu dávku vakcíny za 3 800,- Kč. Každá dávka očkování tedy vyjde o 700,- Kč levněji. Při zahájení očkování do konce dubna můžete celkem ušetřit až 2 100,- Kč bez ohledu na datum ukončení očkování.

V případě zájmu o očkování nebo konzultaci, kde Vám poskytneme více informací, kontaktujte prosím naši zdravotní sestru na telefonním čísle +420 266 010 292.

Pacientský leták Gardasil®9
 decoding  decoding  decoding  decoding  decoding

Objednávejte se, prosím, výhradně přes náš online servis.

+420 266 010 292