eRecept na antikoncepci z pohodlí vašeho domova. Naše služba Gynlink je k dispozici 24 hodin denně. Do hodiny máte recept ve vaší e-mailové schránce.

Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova do 24 hodin. Více zde.

Nitroděložní hormonální tělísko

Nitroděložní hormonální tělísko má tvar „T“ a obsahuje malé množství hormonu (levonorgestrel), který se kontinuálně uvolňuje do okolí tělíska.

Tělísko zavádí gynekolog do dutiny děložní, kde se díky tvaru T spolehlivě uchytí. Po určené době působení nebo i dříve dle požadavků pacientky se tělísko opět vyjme, přičemž ihned po vytažení se vše vrací do stavu před zavedením tělíska. Zavedení i vyjmutí tělíska je ve standardních případech otázkou několika vteřin a provádí se nejčastěji v ambulanci lékaře. Při zákroku je také možné použít lokální analgezii.

Nitroděložní hormonální tělísko

Jak nitroděložní hormonální tělísko funguje?

Zabraňuje spermiím prostoupit přes děložní hrdlo do dělohy, brání pohybu spermií a tím jim znemožní oplodnit vajíčko. Zároveň brání nárůstu sliznice v děloze, což přispívá nejen k antikoncepčnímu efektu, ale zároveň výrazně snižuje až zastavuje menstruační krvácení.

Hormonální antikoncepční tělísko paří mezi nejspolehlivější metody antikoncepce a je reverzibilní (pokud žena nepožaduje antikoncepční ochranu, po odstranění tělíska se rychle navrací
plodnost).

Pro koho je nitroděložní hormonální tělísko vhodné?

Pro všechny ženy, které chtějí účinnou reverzibilní antikoncepci, na kterou nemusí myslet každý den a která jim jako benefit sníží či úplně zamezí menstruačnímu krvácení.

Nitroděložní hormonální tělísko mohou mít zavedené i ženy, které nemohou užívat estrogenní složku antikoncepce v tabletkách, např. kojící nebo ženy s trombofilními stavy (zvýšená srážlivost krve).

 decoding  decoding  decoding  decoding  decoding

Objednávejte se, prosím, výhradně přes náš online servis.

+420 266 010 292