eRecept na antikoncepci z pohodlí vašeho domova. Naše služba Gynlink je k dispozici 24 hodin denně. Do hodiny máte recept ve vaší e-mailové schránce.

Objednejte si eRecept z pohodlí vašeho domova do 24 hodin. Více zde.

 decoding

Užitečné informace a doporučení

První návštěva při zpoždění menstruace

Na první návštěvu gynekologa dorazte optimálně v 7. až 9. týdnu těhotenství – tedy při zpoždění menstruace alespoň 3 týdny. Pokud byste přišla dříve, nemusí být těhotenství ještě patrné.

Jaké další prohlídky vás během těhotenství čekají? Čtěte zde.

Vysazení hormonální antikoncepce

HA vysaďte alespoň tři měsíce předem. Po vysazení antikoncepce trvá v průměru tři měsíce, než se obnoví řádný menstruační cyklus a plodnost. Tato doba však může být i delší. Neobjeví-li se spontánní menstruace za čtyři měsíce od vysazení antikoncepce, navštivte svého lékaře nebo naši ordinaci.

Zdravý plodný pár má 15–20% šanci na otěhotnění během jednoho menstruačního cyklu. Během 6 měsíců se teoreticky otěhotnění očekává. Čím je žena starší, tím je tato doba delší. Pokud se otěhotnět nedaří, má smysl navštívit lékaře po 9–12 měsících.

Testy na hormony štítné žlázy a toxoplazmózu

Nechte si provést testy na hormony štítné žlázy a toxoplazmózu.

Štítná žláza

Dvě ženy z deseti mají poruchu štítné žlázy a neví o tom. Při poruše funkce štítné žlázy je snížená schopnost otěhotnět, může dojít k potratu nebo předčasnému porodu. Zejména však může být narušen správný vývoj dítěte, zvláště jeho nervové soustavy. Cílem vyšetření je odhalení poruchy a nasazení léčby, optimálně před otěhotněním nebo na samém počátku těhotenství.

Toxoplazmóza

Lidé se mohou nakazit ze syrového masa nebo kontaktem s kočičími fekáliemi. Plod se může infikovat od matky přes placentu. Onemocnění toxoplazmózou u něj může způsobit mentální a tělesné zaostávání, šilhání, záněty sítnice, kalcifikace v mozku, křeče.

Užívejte doplňky stravy

Kyselina listová

Doporučujeme doplněk Inofolic (inositol + kyselina listová). Je vhodný:

 • pro ženy, které vysadily antikoncepci a chtějí rychlou úpravu cyklu,
 • pro ženy nad 35 let, kterým se delší dobu nedaří otěhotnět,
 • pro ženy, které mají syndrom PCOS (syndrom polycystických ovarií).

Dávkování: 2 sáčky denně po dobu 3 měsíců

Chcete vědět, jaká životospráva vás čeká v těhotenství? Sepsali jsme pro vás přehledný seznam, co do jídelníčku zařadit a co naopak vyřadit.

Nabídka naší gynekologické ordinace

 • gynekologické vyšetření včetně ultrazvukového vyšetření malé pánve a kolposkopie (vyšetření čípku děložního mikroskopem),
 • provedení onkologické cytologie dle potřeby,
 • poradenství při plánování těhotenství,
 • odhalení individuálních rizik,
 • genetická konzultace v případě potřeby (Gennet),
 • krevní testy na hormony štítné žlázy a toxoplazmózu. 
 decoding decoding decoding decoding decoding

Objednávejte se, prosím, výhradně přes náš online servis.

+420 266 010 292